Zaczarowany świat baśni Andersena

 

     18 października 2017 r. w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zaczarowany świat baśni Andersena”. Konkurs skierowany był do uczniów z oddziału przedszkolnego i klasy I. Organizatorem konkursu była pani Bogusława Zięba.

Oto wyniki konkursu:

 

          I miejsce - Monika Pyryt kl. 0

          II miejsce - Aleksandra Halat kl. I

          III miejsce - Adam Pyryt kl. 0 

         

Wyróżnienia:

 Natalia Halat kl. 0

 Amelia Kwaśnik kl. 0

 Bartosz Kwaśnik kl. 0

 Gabriela Słabicka kl. 0

 Anna Płaza kl. I

 

Najmłodszym uczniom naszej szkoły gratulujemy i dziękujemy za podjęcie wyzwania.

 

„Hej, ho pierwsza klasa”

       Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej.

       W środę 18 października 2017 r. odbyła się uroczystość ślubowania klasy I,  na której najpierw pierwszakom otuchy dodali starsi koledzy i Aplaus - dobry duszek  szkoły. Potem pierwszaki wierszem  i piosenką pokazały to, czego zdążyły się nauczyć w ciągu prawie dwóch miesięcy nauki.  Po odśpiewaniu hymnu państwowego złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów. W nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki zakupione przez Radę Rodziców oraz własnoręcznie wykonane niespodzianki od kolegów z II klasy. Rodzice uczniów przygotowali dla pierwszaków klasowe przyjęcie - pyszne ciasta i ciasteczka.

 

Obchody XVII Dnia Papieskiego i 39 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża

    XVII Dzień Papieski obchodzony był w tym roku pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Dnia 16 października 2017 r. uczniowie, nauczyciele i rodzice zgromadzili się w kościele parafialnym, aby wziąć udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów naszej szkoły oraz mszy św. Po raz kolejny, dla całej społeczności szkolnej, był to szczególny dzień duchowej łączności z Tym, który uczył się modlitwy od wybitnych świętych Kościoła, męczenników, doktorów, mistyków i sam dołączył do ich grona, jako Nauczyciel i Świadek dla następnych pokoleń wierzących. Obchodom XVII Dnia Papieskiego przewodniczył ks. Proboszcz Mieczysław Marszałek.

 

      Tradycyjnie ksiądz ufundował wszystkim  kremówki – ulubione ciasto papieża.

 

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

    W piątek 13 października odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

 Uczniowie poprzez wiersze i piosenki podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Po części artystycznej Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Wit złożyła na ręce Pani Dyrektor podziękowanie w imieniu rodziców. Następnie Dyrektor Szkoły mgr Małgorzata Styga wręczyła Nagrody Dyrektora zasłużonym nauczycielom i pracownikom szkoły.

     Delegacja uczniów odwiedziła miejscowy cmentarz i uczciła pamięć byłych nauczycieli szkoły Państwa Rachwałów.

 

Spotkanie z misjonarzem  ks. Tomaszem Wargackim

     Ks. Tomasz Wargacki posługuje na misjach w Republice Południowej Afryki. Gdy tylko odwiedza dom rodzinny zawsze znajduje czas na spotkanie z uczniami i nauczycielami naszej szkoły. Takie spotkanie odbyło się 13 października 2017 r. Misjonarz opowiadał o swojej pracy, o dzieciach, rówieśnikach naszych uczniów, o ich codziennym życiu i problemach z tym związanych. Ksiądz Tomasz odpowiadał też na liczne pytania dzieci.

 

Ognisko z okazji Dnia Chłopaka

     W czwartkowe popołudnie, tj. 28 września 2017 r. uczniowie kl. IV – VII wraz ze swoimi wychowawczyniami spotkali się, aby przy ognisku świętować Dzień Chłopaka. Dziewczęta złożyły chłopcom życzenia i wręczyły upominki. Uczniowie sami upiekli sobie kiełbaski, mogli też zasmakować pieczonych ziemniaków i marchewek.

Podczas tego pięknego słonecznego popołudnia wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

 

 

Spotkanie z policjantem

W ramach realizacji zadań wynikających z zapewnienia uczniom szeroko pojętego bezpieczeństwa, w poniedziałek 25 września 2017 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem. Pogadankę z uczniami przeprowadził aspirant Dariusz Tęcza. Pan Dariusz mówił o bezpieczeństwie na drodze, w domu, w szkole, w Internecie oraz w kontaktach z obcymi i rówieśnikami.

 

 

76 rocznica agresji ZSRR na Polskę

         17 września 1939 roku o godz. 3 nad ranem wojska sowieckie przekroczyły granicę Polski. 17 września 1939 roku - to pamiętna data. Związek Radziecki „wbił nóż w plecy" Polsce, atakując ją bez wypowiedzenia wojny, łamiąc w ten sposób wcześniej podpisany pakt o nieagresji. Polska została wzięta "w kleszcze" i podzielona między ZSRR a Niemcy.  Rosjanie mieli rzekomo ochraniać ludność białoruską i ukraińską, zamieszkującą tzw. Kresy Wschodnie. Armia Czerwona miała wprowadzać ład, sprawiedliwość, dobrobyt, którego próżno było oczekiwać. Po napaści sowietów na Polskę zaczęły się masowe wywózki ludności polskiej na wschód, a niewygodnych ideowo czekały łagry na Syberii. Zaczęto wprowadzać w czyn słowa Stalina - „Śmierć jednego człowieka to morderstwo, a śmierć dwóch milionów to tylko statystyka”. 

 

         Aby uczcić i przypomnieć wszystkim to ważne wydarzenie, w poniedziałek 18 września odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez p. E. Szczur i uczniów klasy siódmej.  

 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

     Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy w poniedziałek 4 września  o godz. 8.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Woli Rusinowskiej. Dalsza część uroczystości odbyła się w szkole. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Natalia Słabicka przypomniała o smutnych wydarzeniach z historii naszego kraju, kiedy to w 1939 roku dzieci polskie nie usiadły w szkolnych ławkach. Zamiast dzwonka usłyszały huk armat, świst pocisków, wybuchy bomb. Dzisiaj możemy rozpocząć spokojnie i radośnie nowy rok szkolny. Czas pożegnać wakacje i zabrać się do pracy. W akademii udział wzięli uczniowie z klasy IV, V, VI i VII.

 

     Miłym akcentem tej uroczystości było przekazanie uczniowi kl. VI Rafałowi Kosiorowskiemu roweru trójkołowego. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Małgorzaty Stygi udało się pozyskać rower od Fundacji Eco  Textil ze Skarżyska - Kamiennej. Fundacji bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  

Uprzejmie informujemy, że  nowy rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się w poniedziałek 4 września  o godz. 8.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Woli Rusinowskiej.

Serdecznie zapraszamy naszych Uczniów i Rodziców. 

List Minister Edukacji Narodowej do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów

Regulamin rekrutacji uczestnictwa w projekcie p.n. "Edukacja szansą na rozwój"

W roku szkolnym 2017/2018 rozpoczynamy realizację projektu n.t. ,,Edukacja – szansą na rozwój ucznia”.

 

            Celem projektu jest podniesienie jakości i  uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej szkoły, wzrost kompetencji, w szczególności kompetencji matematyczno – przyrodniczych i cyfrowych poprzez realizację zajęć dodatkowych z wykorzystaniem m. in. innowacyjnych metod nauczania i sprzętu TIK.

 

            Zachęcamy rodziców i uczniów naszej szkoły do zapoznania się z regulaminem rekrutacji na dodatkowe zajęcia oraz zgłaszania się do udziału w projekcie.

 

REGULAMIN.pdf
Adobe Acrobat Document 516.6 KB

Oświadczenie o realizacji obowiązku szkolnego uczniów przebywających za granicą

 

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej uprzejmie prosi o przesłanie wypełnionych oświadczeń o realizacji obowiązku szkolnego dziecka zameldowanego w Gminie Majdan Królewski  i należącego do obwodu PSP w Woli Rusinowskiej, a mieszkającego i chodzącego do szkoły za granicą.

 

Rodzice dziecka są zobowiązani w terminie do 30 września każdego roku, do informowania dyrektora szkoły podstawowej w obwodzie której dziecko mieszka (jest zameldowane) o realizacji obowiązku szkolnego.

 

Wypełnione oświadczenia uprzejmie proszę  przesłać pocztą na adres:

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej

Wola Rusinowska 69

36-110 Majdan Królewski

 

WZÓR oświadczenia do pobrania

 

 

oswiadczenie-rodzica-o-spelnieniu-obowia
Adobe Acrobat Document 221.3 KB