Spotkanie z marynarzem Panem Wojciechem Pyrytem

W czwartek 15  listopada odwiedził nas absolwent naszej szkoły st. .bosman Wojciech Pyryt. Podczas spotkania z uczniami wszystkich klas podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z pracą w marynarce wojennej. Uczniowie słuchali Pana Wojtka z zainteresowaniem, zadawali również pytania dotyczące jego pracy, doświadczenia i kariery zawodowej. Być może dzięki temu spotkaniu, niektórzy uczniowie wybiorą edukację w szkole mundurowej.

 

Obowiązkowe szczepienia dzieci

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska i Jarosław Pinkas Główny Inspektor Sanitarny skierowali do dyrektorów szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz rodziców specjalny list dotyczący zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych. 

 

Prosimy Rodziców o zapoznanie się z tekstem listu.                                                                        

                 

List_MEN_rodzice.pdf
Adobe Acrobat Document 1.1 MB

Wycieczka do Mielca

     W dniu 13 listopada uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w lekcji terenowej z geografii i doradztwa zawodowego na terenie Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.

 

      Po otrzymaniu przepustek i okularów ochronnych zostali serdecznie powitani przez przewodnika. Na wstępie dowiedzieli się o historii zakładów i aktualnej produkcji. Następnie udali się do hali produkcyjnej gdzie zobaczyli jak powstają elementy kadłubów z duraluminium i są następnie poddawane  obróbce plastycznej i obróbce skrawaniem. W hali półmontażowej  obejrzeli proces składania kadłubów statków powietrznych. W hali montażowej zobaczyli gotowe produkty tj. śmigłowce Black Hawk i samoloty Bryza. Następnie obejrzeli ekspozycję samolotów dawniej produkowanych na terenie zakładów lotniczych. Na uwagę zasługuje model sylwetkowy przedwojennego bombowca „Łoś” wykonanego w skali 1:1. Był to samolot, który był dumą polskich konstruktorów i na 100 lecie lotnictwa polskiego została wykonana jego replika. Potem uczniowie obejrzeli samoloty Iskra, Mig i AN 2.

 

     Uczestnicy  wyjazdu wrócili  pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę.

 

NIESKOŃCZENIE NIEPODLEGŁA

      W dniu 10.11.2018 r. w PSP w Woli Rusinowskiej odbyło się otwarcie stałej wystawy prac Jana Puka – twórcy ludowego, rzeźbiarza, poety, wielkiego społecznika. Otwarcia ekspozycji dokonali Wójt Gminy Majdan Królewski Jerzy Wilk, Kierownik Zamiejscowego Oddziału Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Dariusz Bździkot, dyrektor szkoły Małgorzata Styga i sam gość honorowy, pan Jan Puk.

    Uroczystość otwarcia Kącika rzeźb ludowych pana Jana Puka rozpoczęła obchody w naszej miejscowości Narodowego Święta Niepodległości. Zaproszeni goście skierowali do zebranych ważne słowa nawiązujące do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości naszej Ojczyzny.

     Następnie wszyscy uczestnicy spotkania udali się w radosnym marszu do parafialnego kościoła na uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny, która była celebrowana przez księdza proboszcza Mieczysława Marszałka.

     Na czele wspaniałego pochodu ku czci Niepodległej maszerowała Orkiestra Dęta z Kopci pod batutą pani Ewy Śliwińskiej grająca znane melodie pieśni żołnierskich, następnie zaproszeni goście, dzieci i młodzież szkolna, grono pedagogiczne, rodzice i mieszkańcy miejscowości.   

    Msza św. rozpoczęła się uroczystym odśpiewaniem przez zebranych hymnu państwowego przy akompaniamencie orkiestry.

    Po mszy św. dzieci z PSP w Woli Rusinowskiej przedstawiły wymowną akademię z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przygotowaną przez panią Annę Chmielowiec i Ewę Śliwińską. Celem montażu było przybliżenie najczarniejszych i najchwalebniejszych kart naszej historii. Zakuwanie w kajdany Polski przez znienawidzonych zaborców wywołało wzruszenie na wielu twarzach. Treści historyczne przeplatane były wspaniale zaśpiewanymi pieśniami patriotycznymi przy akompaniamencie p. Ewy Śliwińskiej.

   Na zakończenie odśpiewano „Rotę” i pochód powrócił do szkoły.

 

     Serdecznie dziękujemy Grupie Rekonstrukcji Historycznej im. Wojciecha Lisa ps. „Mściciel” z Mielca za wypożyczenie umundurowania na występ uczniów naszej szkoły.

 

Dyktando dla Niepodległej

   Nasi uczniowie wzięli udział w organizowanym przez PSP w Krzątce  w dniu 7.11.2018 r. Gminnym Konkursie Ortograficznym pod nazwą „Dyktando dla Niepodległej”.

   Martyna Płaza uczennica klasy VIII zdobyła  I miejsce w kategorii klas VII- VII i III gimnazjum.

 

 

 Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs "Mistrz wiedzy o Polsce"

          Zostań „Mistrzem wiedzy o Polsce” pod takim hasłem 5.11.2018 r. w naszej szkole odbył się konkurs z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

O tytuł Mistrza walczyło pięć zespołów   z klas V - VIII. W konkursie brały udział trzyosobowe zespoły, których reprezentanci musieli wykazać się dobrą znajomością historii Polski, geografii i języka polskiego, a także oceniliśmy sprawność fizyczną młodych Polaków  i umiejętność współpracę w grupie.

Zaszczytny tytuł „Mistrza wiedzy o Polsce” wywalczyła reprezentacja klasy VIII w składzie: Martyna Płaza, Dawid Szczur i Daniel Wojdyło. Uroczyste rozdanie dyplomów  i nagród odbyło się na akademii  9.11.2018 r.

 

  Gratulujemy wzorowej postawy patriotycznej!

 

       Organizatorzy

 

„Laurka dla Niepodległej”

   8.11.2018 rozstrzygnięty został Szkolny konkurs plastyczny „Laurka dla Niepodległej”.

  Celem konkursu było wykonanie laurki               i zredagowanie życzeń dla Ojczyzny w 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

   Przyznano wiele pierwszych miejsc i wyróżnień. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom  i słodkie niespodzianki,  a zwycięzcy również nagrody książkowe.

   Wszystkie prace zostały zaprezentowane na uroczystym apelu i stanowiły piękną dekorację patriotyczną.

 

 

„Rekord dla Niepodległej”

   9.11.2018 r. przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

   Celem „Rekordu dla Niepodległej” było wspólne zaśpiewanie czterozwrotkowego hymnu narodowego przez uczniów  i nauczycieli przedszkoli, szkół w kraju i za granicą. Akcja odbyła się w piątek, 9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11.

  Po odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” każda klasa zaprezentowała swoją wybraną pieśń patriotyczną.  Wspólnemu śpiewaniu pod polską flagą towarzyszył nie tylko uroczysty nastrój, ale także wspaniała pogoda.

 

 

Sukces Agnieszki

Uczennica klasy VII Agnieszka Dziewic zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. ,,Album dla Niepodległej”.

 

Gratulujemy!!!

 

 

Uczennica klasy VII Agnieszka Dziewic zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. ,,Album dla Niepodległej”.

 

Gratulujemy!!!

Wyjazd uczniów naszej szkoły na spektakl teatralny pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” w SOK w Nowej Dębie.

W dniu 24.10.2018 r. uczniowie z klasy V i VI naszej szkoły obejrzeli spektakl teatralny pt. „Ania  z Zielonego Wzgórza”, przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza  w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Twórcy Narodowego Teatru Edukacji postawili na jak najbardziej ludzkie i bliskie spojrzenie na życie młodych bohaterów sztuki. Widzowie mogli dostrzec w Ani swoją rówieśniczkę, której problemy i sposób zachowania wybitnie korespondują z tym czego sami doświadczają.

 

Wyrabianie masła

           24 października stara tradycja robienia masła, przekazywana z dziada pradziada, stała się tematem przewodnim zajęć warsztatowych dla przedszkolaków.

         Masło dla wielu z nas, to podstawowy produkt w codziennym żywieniu. A może warto samemu przygotować masło w domu?

      Mamusie naszych przedszkolaków przygotowały i przeprowadziły warsztaty robienia masła tradycyjnym sposobem. Wszystkie dzieci mogły ubijać i wyrabiać masło, tym masłem smarować kromki chleba (upieczonego wcześniej przez babcię Kamila). Na kanapkach " zagościły" pyszne warzywne przetwory- również przygotowane przez mamy.

            Zajęcia były bardzo ciekawe, podczas pracy nikt się nie nudził i każdy był uśmiechnięty. Wszyscy ze smakiem zajadali własnoręcznie przygotowane kanapki.

Szczególne podziękowania należą się:

Pani Renacie- mamie Kamila oraz jego Babci,

Pani Agnieszce - mamie Gabrysi,

Pani Annie - mamie Krystiana,

Pani Monice- mamie Marysi.

Bardzo dziękujemy za przygotowanie wspaniałych zajęć.

 

                                    Przedszkolaki  wraz z wychowawczynią

 

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

Uczniowie klasy pierwszej  są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.

W poniedziałek 22 października 2018 roku  w naszej szkole odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE.

 

            Świąteczny strój galowy uczniów, biało-czerwone birety, dekoracje – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Przedstawicielka społeczności szkolnej  przywitała pierwszaków. Nieoczekiwanym gościem podczas uroczystości była Dobra Wróżka. Zaprosiła dzieci w podróż po wyjątkowych krainach, aby mogły się wykazać swoimi umiejętnościami i wiedzą.  Odwiedziły Krainę Muzyki i udowodniły, że pięknie śpiewają. W nagrodę otrzymały – klucz wiolinowy. Wszystkie okazały się pracowite, i otrzymały symbol pracowitości – pszczółkę. Zaprezentowały swoją wiedzę geograficzną o Polsce i udowodniły jak bardzo kochają swoją Ojczyznę. Otrzymały symbol miłości - serce.  Zaimponowały wszystkim wiedzą matematyczną, znajomością przepisów ruchu drogowego i zasad współżycia w klasie. Za to w nagrodę otrzymały symbol mądrości - sowę. Udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystego ślubowania. Jednak przed tym przeszli koleją próbę- musieli zjeść tabletkę mądrości i wypić eliksir zdrowia, żeby chętniej i skuteczniej się uczyć. Wszystkie pierwszaki wykonały to zadanie na szóstkę!  Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przysięgi uczniowskiej. Dzieci Wypowiadały słowa : „Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać  o dobre  imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor. To było wyjątkowe pasowanie, bo dokonane w roku obchodów 100 - lecia Odzyskania Niepodległości przez POLSKĘ.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali upominki zakupione przez Radę Rodziców z okazji ślubowania: Dyplomy Pasowania na Ucznia oraz książki z kolorowankami, zagadkami i łamigłówkami. Po ceremonii udały się wraz z rodzicami i wychowawczynią na słodki poczęstunek.

 

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy owocnej i kreatywnej nauki  w naszej szkole!

 

Wojewódzki Festiwal Pieśni Religijnej

     W sobotę 20 października 2018 r. Kasia Rębisz uczestniczyła w VI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Religijnej w Zespole Szkół w Budach Głogowskich. W kategorii „solista klasy VII – VIII” Kasia zdobyła wyróżnienie.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

Obchody 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W naszej szkole rozpoczęły się przygotowania do obchodów 100- lecia niepodległości Polski. Uczniowie klas IV – VII realizując szkolny projekt ,,POLSKA NIEPODLEGŁA” wykonali piękne prace plastyczne.

Dzień Papieski w naszej szkole

    16 października 2018 roku, przeżywaliśmy w naszej szkole kolejny już raz Dzień Papieski, obchodzony w całej Polsce pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”

     Z tej okazji odbył się apel poświęcony osobie Jana  Pawła II. W uroczystości wzięli udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Podczas uroczystości mieliśmy okazję uczcić kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz przypomnieć sobie Osobę Papieża Polaka oraz jego nauczanie. Dialogi przeplatane były  śpiewem piosenek  Piotra Rubika i Zbigniewa Książka, archiwalnymi zdjęciami i wypowiedziami Jana Pawła II. Najpiękniej jednak została wykonana „Barka”, ponieważ zaśpiewana była przez większość widzów.

        Ostatnim elementem występu było wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.

        W przygotowanie akademii zaangażowani byli uczniowie z klasy VIII pod opieką ks. proboszcza Mieczysława Marszałka.

        Tradycyjnie nie zabrakło „Papieskiej Kremówki” ufundowanej przez naszego księdza.

 

Dzień Edukacji Narodowej

        Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany Dniem Nauczyciela to dzień szczególny - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.

        W tym roku akademia z okazji Dnia Nauczyciela odbyła się w piątek 12 października. Jak co roku,  gościliśmy  w progach naszej szkoły emerytowanych nauczycieli i pracowników. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali  przygotowany pod kierunkiem p. Elżbiety Szczur i Ewy Śliwińskiej program artystyczny.  Wiersze, piosenki, uśmiechy, kwiaty to  uczniowski, niezwykle miły, sposób  podziękowania nauczycielom, za ich codzienny trud.

       W tym uroczystym dniu słowa podziękowania i życzenia przekazała pracownikom szkoły Pani Dyrektor Małgorzata Styga. W swoim przemówieniu Pani Dyrektor zaznaczyła, że wszyscy, którzy szkołę tworzą mają wpływ na panujący w niej klimat i relacje. Podziękowała wszystkim za zaangażowanie i ogromny wkład pracy na rzecz szkoły oraz poświęcenie i serce, którym obdarzani są uczniowie.

 

    Rodzice również pamiętali o pedagogach, swoją wdzięczność wyrazili składając życzenia i wręczając kwiaty.

 

Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303"

     22 września 2018 r. uczniowie klasy VII I VIII naszej szkoły wybrali się do kina w Nowej Dębie, by poznać historię legendarnego Dywizjonu 303. Film Dywizjon 303. Historia prawdziwa powstał na podstawie książki Arkadego Fiedlera.

  Dzieci z uwagą oglądały sceny przedstawiające bohaterstwo polskich lotników w czasie bitwy powietrznej o Anglię.

    Film w reżyserii Denisa Delicia opowiada historię najważniejszych członków Dywizjonu 303, od początkowego szkolenia, przez dopuszczenia do zadań bojowych, aż po kluczową bitwę powietrzną II wojny światowej. Początkowo niedoceniani i wyśmiewani polscy lotnicy stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. Film wprowadził widzów w realia ówczesnej wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi. Piloci Dywizjonu 303 powinni być dla wszystkich młodych ludzi wzorem patriotyzmu , oddania oraz odwagi. 

Dzień Chłopaka klas I-III

    1 października uczniowie klas I-III świętowali Dzień Chłopca przy ognisku. Po zabawach i grach sportowych wszyscy usiedli przy ognisku, zajadali się pieczonymi ziemniakami i smacznymi kiełbaskami, które przygotowali rodzice. Wszyscy spisali się na szóstkę i każdy miał dobry humor.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Został on ogłoszony przez Polską Izbę Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by propagować ideę czytania książek  i czasopism.  Czytanie rozwija przecież wyobraźnię, język i pamięć. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole, jest wspaniałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. W naszej szkole dzień ten obchodziliśmy w poniedziałek     1 października. Chętni uczniowie z klas I – VIII mieli przygotować teksty do czytania z ulubionej książki lub czasopisma. Tego dnia czytali głównie uczniowie sobie nawzajem. Chłopcy zaprezentowali  „ciekawostki” o zwierzętach, dziewczynki wybrały lekturę „Ten obcy” Ireny Jurgielewiczowej oraz artykuł z „Misyjnych dróg” o Helence Kmieć, która pełniła posługę misyjną   w Boliwii gdzie tragicznie poniosła śmierć. Prezydent Andrzej Duda odznaczył pośmiertnie polską wolontariuszkę Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności charytatywnej i społecznej oraz za zaangażowanie w pomoc potrzebującym.  Młodsze dzieci czytały krótkie bajki oraz książeczkę Władysława Bełzy „Kto Ty jesteś? – Polak mały”.  W oddziale przedszkolnym wychowawczyni przeczytała dzieciom „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu słodziaków”. Czytanie odbywało się na wszystkich przerwach międzylekcyjnych. Wielkie, a przede wszystkim głośne czytanie przyciągnęło do biblioteki szkolnej liczną grupę uczniów, dlatego akcję na pewno powtórzymy.

 

 

Dzień Chłopaka

W tym roku klasa VII ognisko z okazji Dnia Chłopaka zorganizowała u Kasi Rębisz na Poddzialu w czwartek 27 września. Na miejsce wszyscy przyjechali rowerami. Miło spędzili czas przy ognisku, pieczeniu kiełbasek i wspólnej zabawie. Dużą atrakcją była możliwość łowienia ryb. W tym samym dniu uczniowie klasy IV, V, VI  i VIII świetnie bawili się na szkolnej dyskotece. Z okazji swojego święta wszyscy chłopcy otrzymali upominki od swoich koleżanek.

Spotkanie z Panem Janem Pukiem

     W poniedziałek 24 września w naszej szkole gościł Pan Jan Puk – rzeźbiarz i poeta urodzony w naszej miejscowości. Na spotkaniu z dziatwą szkolną recytował swoje wiersze, które są przepełnione patriotyzmem. Przywiózł ze sobą wiele rzeźb przedstawiających dawne sprzęty domowe, zabawki, ptaszki i inne. Rzeźby te wzbogaciły nasze szkolne zbiory, które wcześniej ofiarował nam Pan Jan podczas wizyty w jego domu w Trześni.

 

Bezpieczny uczeń

 Uczniowie klas I – III naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej PZU Odblaski. To odblaskowy Niestraszek Stach Trach– bohater, który łączył temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z bajkowym światem, do którego dzieci tak chętnie się przenoszą, pokazał uczniom, jak być bezpiecznym na drodze. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze, szczególnie po zmierzchu.

Wierzymy, że bezpieczne powroty dzieci do domu to nie kwestia szczęścia.

 

To nasza wspólna odpowiedzialność.

Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie

 

      Uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami 14 września 2018 r. byli w Rzeszowie w Teatrze Maska. Obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Gra”. Było to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Teatru Maska. Spektakl uwzględniał tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym funkcjonowania numerów alarmowych oraz działań Straży Pożarnej, Policji, GOPR, WOPR oraz ratownictwa medycznego.

 

Spotkanie z policjantami

 

  W dniu 10 września 2018 policjanci z posterunku w Majdanie Królewskim odwiedzili uczniów klas 0 – III  w naszej szkole.

 Głównym celem programu jest wzrost bezpieczeństwa dzieci w wieku szkolnym, korzystających z dróg publicznych. Spotkanie        z dziećmi, prowadzone było przez policjantów dzielnicowych. Polegało na przekazaniu uczniom niezbędnych informacji o bezpiecznym pokonywaniu drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Funkcjonariusze tłumaczyli podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym oraz informowali o zagrożeniach, z którymi uczniowie mogą się spotkać na drodze i w jej pobliżu. Dzieci nie tylko uważnie słuchały, ale także wzięły aktywny udział w zajęciach. Nie jest dla nich obce, jakie zachowania są dozwolone, a jakie zabronione, doskonale wiedzą, że zabawy na przystankach, gonitwy za autobusem i przebieganie przez jezdnię są niebezpieczne. 

 Atrakcją dla uczestników programu było przejście z policjantami przez ulicę.  Zajęcia przeprowadzone wśród najmłodszych uczniów szkoły pozwoliły również przypomnieć dzieciom, jak istotne dla ich bezpieczeństwa jest korzystanie z elementów odblaskowych.

 

Narodowe Czytanie

     W tym roku szkolnym włączyliśmy się w Akcję Narodowego Czytania, którego kulminacja przypada 8 września. Lekturą Narodowego Czytania jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Ponadto Para Prezydencka proponuje do czytania 44 teksty Antologii Niepodległości. Między innymi: „Dziady” A. Mickiewicza, „Starą baśń” J. I. Kraszewskiego, „Potop” Henryka Sienkiewicza, „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza i wiele innych.  Powieść S. Żeromskiego „Przedwiośnie” podzielona jest na cztery odcinki, z których każdy przedstawia kolejne etapy życia głównego bohatera, Cezarego Baryki, które dzieją się na tle wydarzeń historycznych. My wybraliśmy do czytania część mówiącą o dzieciństwie Cezarego. Wszyscy uczniowie klas I - VIII w wielkim skupieniu słuchali fragmentów powieści czytanych przez Panią Dyrektor Małgorzatę Styga. Spotkanie czytelnicze odbyło się 7 września.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

      3 września 2018 r. Mszą Świętą o godz. 8.00 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Po wspólnym przejściu do budynku szkoły uczniowie  zaprezentowali część artystyczną, w której m.in. oddali hołd tym, którzy oddali życie w czasie II wojny światowej, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Po części oficjalnej, na wesoło (wierszem i piosenką) powitali ten nowy rok szkolny 2018/2019.  

 

     Następnie Pani Dyrektor powitała po wakacyjnym odpoczynku Rodziców, Uczniów      i  Nauczycieli, życząc: Uczniom - samych szczęśliwych dni w szkole, Nauczycielom – dobrych wyników w pracy z dziećmi, a Rodzicom – wielu powodów do dumy ze swoich pociech.