Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie

 

      Uczniowie klasy II i III wraz z wychowawcami 14 września 2018 r. byli w Rzeszowie     w Teatrze Maska. Obejrzeli spektakl teatralny pt. ,,Gra”. Było to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Dyrektora Teatru Maska. Spektakl uwzględniał tematykę szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym funkcjonowania numerów alarmowych oraz działań Straży pożarnej, Policji, GOPR, WOPR oraz ratownictwa medycznego.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

      03 września 2018 r. Mszą Świętą o godz. 8.00 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy rok szkolny. Po wspólnym przejściu do budynku szkoły uczniowie  zaprezentowali część artystyczną, w której m.in. oddali hołd tym, którzy oddali życie w czasie II wojny światowej, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce. Po części oficjalnej, na wesoło (wierszem i piosenką) powitali ten nowy rok szkolny 2018/2019.  

 

     Następnie Pani Dyrektor powitała po wakacyjnym odpoczynku Rodziców, Uczniów      i  Nauczycieli, życząc: Uczniom - samych szczęśliwych dni w szkole, Nauczycielom – dobrych wyników w pracy z dziećmi, a Rodzicom – wielu powodów do dumy ze swoich pociech.

 

Ogłoszenie

Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Rusinowskiej uprzejmie prosi o przesłanie wypełnionych oświadczeń o realizacji obowiązku szkolnego dziecka zameldowanego w Gminie Majdan Królewski   i należącego do obwodu PSP w Woli Rusinowskiej, a mieszkającego i chodzącego do szkoły za granicą.
Rodzice dziecka są zobowiązani w terminie do 30 września każdego roku, do informowania dyrektora szkoły podstawowej w obwodzie której dziecko  mieszka (jest zameldowane) o realizacji obowiązku szkolnego.
Wypełnione oświadczenia uprzejmie proszę  przesłać pocztą na adres:
Publiczna Szkoła Podstawowa w Woli Rusinowskiej
Wola Rusinowska 69
36-110 Majdan Królewski
WZÓR oświadczenia do pobrania
oswiadczenie-rodzica-o-spelnieniu-obowia
Adobe Acrobat Document 139.4 KB