Biegi Uliczne w Nowej Dębie

   1 czerwca w Nowej Dębie odbył się I Bieg Przedszkolaka oraz XX Biegi Uliczne, w których wzięła udział 4-osobowa reprezentacja naszej szkoły: Ola Łuc, Kamil Łuc, Kacper Łuc i Maciej Grosiak.

 

 Gratulacje !

Ogólnopolski Konkurs „Daję szansę bateriom i akumulatorom – mam środowisko pod kontrolą”

Celem konkursu było wykonanie dowolną techniką rebusu, którego rozwiązanie uświadomi innym, że selektywna zbiórka baterii i akumulatorów jest dobra dla środowiska.

 

Zużyte akumulatory i baterie są niebezpiecznym odpadem. Toksyczne substancje w nich zawarte mogą przedostać się do gleby, wody, roślin, zwierząt, a nawet do naszych organizmów i wtedy stanowią realne niebezpieczeństwo. Jednak przekazując baterie i akumulatory do specjalnych punktów odbioru, dajemy im szansę na drugie życie (recykling surowców), a co równie ważne - nie powodujemy zagrożenia dla ludzi i środowiska naturalnego.

 

     Z naszej szkoły w konkursie udział wzięły uczennice z kl. VII Agnieszka Dziewic i Aleksandra Wojdyło.

 

Powiatowy konkurs na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe Akcesoria Kolędnicze

W dniu 14 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kolbuszowej odbyło się rozstrzygnięcie XIV  konkursu na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe   i Akcesoria Kolędnicze. Z naszej szkoły zgłosiło się do konkursu dwoje dzieci Ola Łuc  i Rafał Kosiorowski. Wykonali ozdoby choinkowe: łańcuch, pawie oczka i jeżyka. Oboje zdobyli wyróżnienia. Celem konkursu jest zainteresowanie młodzieży ludową tradycją Lasowiaków, zachęcenie jej do samodzielnego poszukiwania wiadomości na ten temat, obudzenie inwencji twórczej. Wszystkie prace miały być wykonane z materiałów naturalnych - bibuła, papier i słoma.

Dyktando dla Niepodległej

Nasi uczniowie wzięli udział w organizowanym przez PSP w Krzątce  w dniu 7.11.2018 r. Gminnym Konkursie Ortograficznym pod nazwą „Dyktando dla Niepodległej”.

 

   Martyna Płaza uczennica klasy VIII zdobyła I miejsce  w kategorii klas VII- VII i III gimnazjum.

Sukces Agnieszki

Uczennica klasy VII Agnieszka Dziewic zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pn. ,,Album dla Niepodległej”.

 

 

Gratulujemy!!!

Gminne Zawody w Tenisie Stołowym

    Dnia 16.11. 2018 r. rozegrano Drużynowe Zawody w Tenisie Stołowym w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu gminnym.

    Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Płaza, Eryka Wawrzonek, Aleksandra Wojdyło, Kacper Płaza, Dawid Płaza, Jacek Grosiak.

    W kategorii dziewcząt  drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce, chłopcom szczęście tym razem nie dopisało. Jeszcze trochę potrenują i będzie dobrze.

 

Wojewódzki Festiwal Pieśni Religijnej

     W sobotę 20 października 2018 r. Kasia Rębisz uczestniczyła w VI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Religijnej w Zespole Szkół w Budach Głogowskich. W kategorii „solista klasy VII – VIII” Kasia zdobyła wyróżnienie.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

II Turniej piłki nożnej o puchar Kardynała Adama Kozłowieckiego

  W sobotę 13 października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Majdanie Królewskim odbył się II Turniej Piłki Nożnej o Puchar Kardynała Adama Kozłowieckiego. Organizatorem tej sportowej imprezy było Muzeum Ks. Kardynała A. Kozłowieckiego wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Huty Komorowskiej. Chłopcy walczyli w dwóch kategoriach: dzieci starszych i dzieci młodszych. Nasza szkołę reprezentowali chłopcy z klas starszych i zajęli III miejsce. Wszystkie dzieci otrzymały medale, dyplomy. Wygrała drużyna z Brzostowej Góry - kat. chłopców starszych i drużyna z Majdanu Królewskiego - kat. chłopców młodszych Cała impreza toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze,   a mecze przebiegały zgodnie z zasadą fair play

Igrzyska Dzieci - Indywidualne Mistrzostwa w LA dziewcząt i chłopców

            Dnia 14.09,2018 r. rozegrano indywidualne zawody lekkoatletyczne w kategorii Igrzyska Dzieci na szczeblu gminnym. Zawody odbyły się na stadionie sportowym w Nowej Dębie.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

 Oliwia Dec – rzut piłeczką palantową – III  miejsce,

 Dawid Dziewic – rzut piłeczka palantową – II miejsce,

 Katarzyna Konefał – skok w dal – udział,

 Emilia Rembisz – skok w dal – udział,

 Ewa Safin – skok w dal – udział,

 Jakub Kruszyna – bieg na 1000 m. – udział,

 Witold Tabaka – bieg na 1000 m – udział,

 Alicja Lubera – bieg na 60 m – udział,

 Ola Łuc – bieg na 600 m – udział.

 

18 września Dawid Dziewic i Oliwia Dec wzięli udział w zawodach powiatowych w Kolbuszowej.

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej - Indywidualne Mistrzostwa w LA dziewcząt             i chłopców

     Dnia 07. 09.2018 r. rozegrano indywidualne zawody lekkoatletyczne w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej na szczeblu gminnym. Zawody odbyły się na Osiedlu Podlasek w Majdanie Królewskim.

 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

 Aleksandra Wojdyło – bieg na 300 m – I miejsce,

 Gabriela Drozdowska – bieg na 60 m – udział,

 Kacper Płaza – bieg na 60 m – udział,

 Dawid Szczur – bieg na 1000 m – I miejsce,

Eryka Wawrzonek – skok w dal - II miejsce.

     11 września Aleksandra Wojdyło, Eryka Wawrzonek i Dawid Szczur wzięli udział

 w zawodach powiatowych w Kolbuszowej.