XIII Gminny Turniej Czytelniczy "Czytam, bo lubię" w Majdanie Królewskim

W piątek  11 maja 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Majdanie Królewskim odbył się XIII Gminny Turniej Czytelniczy „Czytam, bo lubię …” zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w  Majdanie Królewskim. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI – Agnieszka Dziewic  i Aleksandra Wojdyło.

XV Edycja Gminnego Konkursu Przyrodniczego w PSP w Krzątce

W środę 9 maja 2018 r. uczniowie kl. V w składzie: Maciej Grosiak, Natalia Słabicka             i Bartłomiej Zięba wzięli udział w XV Edycji Gminnego Konkursu Przyrodniczego „Znam          i  stosuję zasady zdrowego odżywiania”.

 Konkurs odbył się w dwóch etapach. Najpierw uczniowie pisali test w oparciu o materiały konkursowe i na tym etapie nasza drużyna zdobyła III miejsce.  W drugim etapie odbyły się konkurencje sportowe, po których nasi uczniowie ostatecznie zajęli  IV miejsce.

Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Hucie Komorowskiej

19 kwietnia w Publicznej Szkole w Hucie Komorowskiej odbyła się kolejna edycja Konkursu Piosenki Anglojęzycznej. Naszą Szkołę reprezentowała uczennica klasy V, Weronika Stępień, która śpiewała piosenkę pt.” Alone” Alana Walker’a.

Gminny Konkurs Wiedzy ,,Święty Stanisław Kostka-Ozdoba Polskiej Krainy”

 

 

 Dnia 17 kwietnia 2017 r. uczennice naszej szkoły w składzie: Martyna Płaza oraz Patrycja Tabaka reprezentowały naszą szkołę w gminnym konkursie w Brzostowej Górze. Konkurs ten nawiązywał tematycznie do postaci Świętego Stanisława Kostki - patrona dzieci i młodzieży.

 Święty Stanisław od najwcześniejszych lat życia wzrastał w religijnej atmosferze rodzinnego domu. Swoją postacią uczy dzisiejszą młodzież jak być wiernym Jezusowi oraz jak dążyć do realizacji swoich marzeń.

  Dużą wiedzą na temat życiorysu Świętego Stanisława wykazała się Martyna Płaza zajmując I miejsce wśród uczestników. Cieszymy się bardzo z tego sukcesu i gratulujemy zwyciężczyni.

 

Uczennice naszej szkoły w Gminnym Konkursie Recytatorskim w Majdanie Królewskim

 W czwartek 10 kwietnia 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej - Curie w Majdanie Królewskim odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Słowem malowane". Do konkursu przystąpiło czternaścioro uczestników z sześciu szkół naszej gminy. Młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności, nad którymi pracowali wspólnie z nauczycielami. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy IV: Oliwia Dec i Katarzyna Konefał. Poziom konkursu był bardzo  wyrównany, więc Jury nie miało łatwego zadania. Wśród wyróżnionych osób znalazła się uczennica naszej szkoły Oliwia Dec ze swoją interpretacją wiersza Juliana Tuwima pt.”Zosia  Samosia”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukcesy naszych matematyków: Martyny i Jacka

7 kwietnia w Szkole Podstawowej w Cmolasie odbył się VI Powiatowy Konkurs Matematyczny 1z10 o tytuł „Mistrza Logicznego Myślenia”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas gimnazjalnych i 33 uczniów szkół podstawowych powiatu kolbuszowskiego. Naszą szkołę reprezentowali Martyna Płaza z kl. VII i Jacek Grosiak z kl. VI.  Jak, co roku emocji było sporo. Po niełatwej części pisemnej komisja ogłosiła listę finalistów:

 1. Michał Mikoś, SP Cmolas

 2. Martyna Płaza, SP Wola Rusinowska

 3. Piotr Sączawa, SP Kolbuszowa nr 2

 4. Mikołaj Majewski, SP Kolbuszowa nr 1

 5. Robert Biesiadecki SP, Kolbuszowa nr 1

 6. Jacek Grosiak, SP, Wola Rusinowska

 7. Julia Szypuła SP, Lipnica

 8. Karolina Brzoza, SP Kolbuszowa nr 2

 9. Bartłomiej Chociaj SP Trzęsówka

 10. Marcin Szypuła, SP Lipnica

 Ostatecznie po części ustnej przeprowadzonej na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

 Mistrzem został Piotr Sączawa, a Wicemistrzem – Jacek Grosiak.

 Serdecznie gratulujemy naszym finalistom.

XII Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas III

6 kwietnia Joanna Lubera i Kamil Łuc reprezentowali naszą szkołę podczas konkursu z języka angielskiego. Konkurs nosi nazwę Super Lion i odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Tarnobrzegu. W konkursie brało udział 85 uczniów z 18 szkół z całego województwa, a poziom konkursu był bardzo trudny. Asia i Kamil mieli szansę spróbować swoich sił i zdobyć nowe doświadczenia, a w nagrodę otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 23 marca 2018 r. w GOK-u odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI: Agnieszka Dziewic i Aleksandra Wojdyło.

 

Powiatowy konkurs na ozdoby wielkanocne

Uczennica naszej szkoły Joanna Pyryt z klasy IV zdobyła wyróżnienie w XIV Powiatowym Konkursie Plastycznym na Ozdoby Wielkanocne, który zorganizowało Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej i Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. Palma Asi zyskała uznanie jury i w piątek odebrała nagrodę. Gratulujemy!

 

W konkursie wzięli tez uczniowie z klasy II, IV, V, VI.

Gminne Zawody w Tenisie Stołowym

W dniu16 lutego 2018 r.  w Publicznym Gimnazjum w Majdanie Królewskim odbyły się Gminne Zawody w Tenisie Stołowym.  W zawodach brali udział  chłopcy i dziewczyny ze szkół  podstawowych naszej gminy.

 Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Płaza, Klaudia Miśkowicz , Aleksandra Wojdyło, Jacek Grosiak, Dawid Płaza, Kamil Pyryt.

 W kategorii dziewcząt  drużyna z naszej szkoły zajęła II miejsce a chłopcy III.

 

Gratulujemy!

 

Sukces Dawida Dziewica

    Uczeń klasy V Dawid Dziewic zajął I miejsce            w XIII Powiatowym Konkursie na Ludowe Ozdoby Bożonarodzeniowe i Akcesoria Kolędnicze zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe            i Centrum Kultury Ludowej w Kolbuszowej.

 

 

 

Gratulujemy!!!

 

V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

11 stycznia delegacja przedszkolaków w składzie: Emilia Kasica, Monika Pyryt  i Dawid Ziętek wzięła udział w Konkursie Kolęd i Pastorałek. Konkurs  został organizowany przez Publiczne Przedszkole w Majdanie Królewskim oraz GOK  i GBP w  Majdanie Królewskim. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji śpiewania kolęd oraz promowanie młodych talentów wokalnych. Ważnym elementem konkursu są wspólne zabawy i tańce dzieci do znanych i lubianych piosenek.

 

Jury w związku z bardzo wysokim poziomem występów uczestników postanowiło, że wszyscy wykonawcy otrzymali pierwsze miejsca. Nagrodą były pamiątkowe dyplomy i ciekawe upominki.

 

 Wielkie brawa dla naszych przedszkolaków.

 

Gminny konkurs plastyczny "Witraże Wyspiańskiego moją inspiracją"

 

Uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w konkursie i zajęli czołowe miejsca:

 W kategorii klas I – III:   

Julia Zięba – I miejsce

Amelia Pyryt – II miejsce

Julia Duma – wyróżnienie

Weronika Miśkiewicz  - wyróżnienie

 W kategorii klas IV – VI: Dawid Dziewic – wyróżnienie

 

 

 

                                                                           GRATULUJEMY!!!

 

Sukces Kasi Rębisz

  W czwartek 26 października 2017 r. odbył się XVI Wojewódzki Przegląd Pieśni Patriotyczno – Religijnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Katarzyna Rębisz, która otrzymała nagrodę za interpretację utworu.

I Turniej piłki nożnej o puchar Kardynała Adama Kozłowieckiego

W sobotę 23 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Majdanie Królewskim odbył się I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Kardynała Adama Kozłowieckiego. Zawody odbyły się na sali sportowej, ponieważ było mokro i padał deszcz.

W  zawodach udział wzięło 7 drużyn:  1 drużyna ze  SP w Krzątce, 2 drużyny ze SP w Majdanie Królewskim,  1 drużyna ze SP w Woli Rusinowskiej,  2 drużyny z Huty Komorowskiej i 1 drużyna z Komorowa. Najlepszą ekipą całego turnieju okazała się SP w Krzątce, drugą lokatę zajęła SP w Woli Rusinowskiej, trzecie miejsce  SP w Majdanie Królewskim. Cała impreza toczyła się w miłej i przyjaznej atmosferze, a mecze przebiegały zgodnie z zasadą fair play.                                  

Zawody lekkoatletyczne – Indywidualne Mistrzostwa w LA  dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych

15 września 2017 roku uczniowie reprezentowali naszą szkołę w zawodach lekkoatletycznych w Majdanie Królewskim. Były to Indywidualne Mistrzostwa w LA  dziewcząt i chłopców Szkół Podstawowych, w których  zawodnik mógł  startować w jednej z konkurencji: biegu na 60 m, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 600 lub 1000m. Szkołę naszą reprezentowali:  Dawid Dziewic, Julia Płaza, Emilia Rembisz, Alicja Lubera, Kacper Kruszyna, Oliwia Dec, Jakub Ziętek, Ola Łuc, Eryka Wawrzonek, Martyna Płaza Dawid Szczur, Gabriela Drozdowska, Aleksandra Wojdyło, Jacek Grosiak, Kacper Łuc, awansowali do udziału w zawodach powiatowych. Wszyscy uczniowie  godnie reprezentowali naszą szkołę.